Wiedźmin Fanon Wiki
Advertisement

Witaj na Wiedźmin Fanon Wiki!

latest?cb=20180213095804&path-prefix=pl

To wikia wiedźmińskiego fanonu. Twórz znaki, potwory, i wiele innych. Obecnie mamy 470 stron, z czego 81 to artykuły. W naszych zasobach znajduje się 115 plików.

AdministracjaRegulaminForumBlog
Killian
Bloodwyn
Adalbert aep Winneburg

Killian

Wiedźmin ze Szkoły Kota, ocalały z pogromu

Więcej >

Bloodwyn

Elf-wiedźmin, były członek brygady Vrihedd

Więcej >

Adalbert aep Winneburg

Nilfgaardzki szpieg, weteran obu Wojen Północnych

Więcej >

Killian
Bloodwyn
Adalbert aep Winneburg

Cykl wiedźmiński

Ostatnie Życzenie Miecz Przeznaczenia
Chronologicznie pierwszy zbiór opowiadań o przygodach Geralta z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Składa się z jednego opowiadania Głos rozsądku, które przerywane jest przez sześć pozostałych, które rozwijają historię postaci i rzucają coraz więcej światła na główne opowiadanie. W skład tomu wchodzą: Głos rozsądku, Wiedźmin, Ziarno prawdy, Mniejsze zło, Kwestia ceny, Kraniec świata, Ostatnie życzenie. Chronologicznie drugi zbiór opowiadań o przygodach Geralta z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Zawiera ono opowiadania o ważniejszych wydarzeniach z życia bohaterów świata Wiedźmina, które wydarzyły się przed akcją Krwi elfów. Tom składa się z sześciu opowieści: Granica możliwości, Okruch lodu, Wieczny ogień, Trochę poświęcenia, Miecz przeznaczenia, Coś więcej.
Krew Elfów Czas Pogardy Chrzest Ognia
Ciri, Dziecko Niespodzianka, zostaje zabrana do warowni Kaer Morhen, gdzie zaczyna trenować pod czujnym okiem Geralta, Vesemira, Lamberta, Eskela i Coëna, lecz szybko okazuje się, że niezbędna będzie pomoc czarodziejki. Tymczasem szpiedzy poszukują dziewczyny, próbując zdobyć jakieś informacje od Jaskra, który uwiecznił jej postać w swoich balladach. Sam kontynent pochłonięty jest wojną z Nilfgaardem. Ciri, będąca pod opieką Yennefer, wędruje z czarodziejką do Aretuzy, gdzie dziewczyna ma rozpocząć naukę. W tym samym czasie, na Thanedd odbywa się zjazd magów, na którym dochodzi do puczu, którego celem jest oczyszczenie kapituły czarodziejów z nilfgaardzkich szpiegów. Do walki na wyspie dołączają się oddziały czarnych i Scoia'tael, których celem jest przechwycenie Ciri i odwiezienie jej do cesarza Emhyra. Geralt, po wyleczeniu się z ran zdobytych w puczu na Thanedd, wyjeżdża z Brokilonu i zbiera drużynę, która ma mu pomóc w odnalezieniu Ciri. Do grupy tej należą: Jaskier, Milva, Cahir oraz Regis. Skierowani na południe, podążają prosto na front wojny Królestw Północy z Nilfgaardem. Tyczasem Ciri, po użyciu teleportu z Wieży Mewy, błąka się po pustyni, nie wiedząc gdzie jest ani dokąd pójść. Zdobywa tam też niezwykłego przyjaciela w postaci jednorożca.
Wieża Jaskółki Pani Jeziora Sezon Burz
Zbliża się Ekwinokcjum. Ciri, ranna i ledwo żywa, zostaje znaleziona na bagnach Pereplutu przez Vysygotę z Corvo, z którym później się zaprzyjaźnia i postanawia opowiedzieć mu swoją historię. Tymczasem drużyna Geralta ucieka z armii królowej Meve i przekraczają Jarugę, po czym kierują się ku Górom Amell, gdzie mają nadzieję spotkać krąg druidzki. Natomiast Stefan Skellen, nilfgaardzki koroner, wynajmuje płatnego zabójcę, Leo Bonharta, by ten zabił grupę Szczurów oraz Ciri, lecz ten utrzymuje dziewczynę przy życiu dla własnych zysków. Przez portal w Wieży Jaskółki, Ciri przedostaje się do królestwa Aen Elle, gdzie jej przewodnikiem staje się Avallac'h. Po dowiedzeniu się czego oczekuje od niej król Ludu Olch, Dziecko Niespodzianka postanawia uciekać z jego królestwa. Tymczasem drużyna Geralta wyrusza opuszcza Caed Myrkvid, gdyż druidzi nie zamierzają im pomóc. Docierają do baśniowej krainy Toussaint, gdzie Geralt wdaje się w romans z Fringillą Vigo, która jest członkinią Loży Czarodziejek, czego wiedźmin nie wie. Na kontynencie dochodzi do decydującej bitwy pomiędzy wojskami Królestw Północy a armią nilfgaardzką. Historia umiejscowiona tuż po opowiadaniu Ostatnie życzenie. Geralt podróżuje do miasta Kerack, które znajduje się na granicy Cidaris i Brokilonu. Na miejscu wiedźmin zostaje aresztowany i wtrącony do więzienia, lecz ktoś szybko wpłaca kaucję i Biały Wilk wychodzi na wolność, lecz bez swojego dobytku, w tym jego broń. Na miejscu Geralt spotyka swojego przyjaciela oraz czarodziejkę o imieniu Koral. Białowłosy zabójca potworów wyrusza na poszukiwanie złodzieja, który ukradł jego wiedźmińskie miecze. Podróż ta zabierze go do Novigradu, Rissbergu oraz na front wojny granicznej pomiędzy Temerią a Redanią.

Gry z serii Wiedźmin

Dziki gon
Finał trylogii wiedźmińskiej produkcji CD Projekt RED. Po odzyskaniu pamięci i odnalezieniu Yennefer, Geralt dowiaduje się, że Ciri, jego wychowanica, powróciła. Zostaje on więc wynajęty przez cesarza Emhyra do jej odnalezienia. Szybko okazuje się, że ta misja łatwa nie będzie. Nawet dla wiedźmina.
KiW SzK
Geralt otrzymuje zlecenie od szlachcica, Olgierda von Evereca, który poszukuje osoby zdolnej do zabicia potwora z oxenfurckich kanałów. Wiedźmin wykonuje zadanie, ale okazuje się, że owym monstrum był przeklęty ofirski książę, więc Biały Wilk zostaje oskarżony o morderstwo. Oczekując na rozwój wypadków, Geralt otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Geralt otrzymuje wezwanie od Xiężnej Anny Henrietty, która prosi go o pomoc w pozbyciu się Bestii z Beauclair, która zaczęła zabijać w Toussaint. Wiedźmin rusza do tej baśniowej krainy w towarzystwie Miltona de Peyrac-Peyrana oraz Palmerina de Launfal. Na miejscu rozpoczyna śledztwo, w którym pomoże mu stary przyjaciel.
W2 Wiedźmin 1
Druga część trylogii wiedźmińskiej produkcji CD Projekt RED. Kontynent jest pogrążony w wojnie dwóch królestw. Geralt, chroniąc temerskiego króla Foltesta, jest świadkiem udanego zamachu na jego życie. Oskarżony o królobójstwo, wiedźmin jest zmuszony do wzięcia udziału w grach politycznych rozgrywających się na terenach Królestw Północy, a jego główną misją będzie rozwiązanie spisku, którego celem są królowie władający północnymi terenami. Biały Wilk może skorzystać z pomocy dowódcy temerskich Niebieskich Pasów, Vernona Roche'a albo przywódcy komanda Wiewiórek, Iorwetha oraz będzie mógł liczyć na wsparcie swojej przyjaciółki, Triss Merigold. Pierwsza część wiedźmińskiej trylogii produkcji CD Projekt RED. Pozbawionego pamięci, nieprzytomnego Geralta znajdują Lambert i Vesemir, którzy zabierają go do wiedźmińskiej twierdzy Kaer Morhen. Tam Biały Wilk spotyka Triss Merigold, która zamierza pomóc mu odzyskać pamięć. Wkrótce twierdza zostaje zaatakowana przez grupę zwaną Salamandrą. Podczas ataku, Azar Javed okrada wiedźmińskie laboratorium. Po odparciu napaści, wiedźmini postanawiają poszukać informacji na temat napastników, co wplątuje Geralta w szereg wydarzeń, podczas których będzie musiał wesprzeć Zakon Płonącej Róży, Scoia'tael albo wybrać neutralność.
GwintLogo WPrzygodowa BatylArena
Gwint: Wiedźmińska gra karciana to ulepszona, usamodzielniona oraz darmowa wersja Gwinta, minigry z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra znajduje się obecnie w zamkniętej becie, do której dostęp jest rozdawany stopniowo. Sama gra cały czas przechodzi zmiany, które mają na celu ją ulepszać. Tak samo, jak w pierwotnej wersji karcianki, do wyboru mamy pięć nacji, które posiadają swoje unikatowe karty, z których możemy składać swoje talie, których użyjemy do grania z innymi graczami na całym świecie. Wiedźmin: Gra przygodowa to gra planszowa, która została wydana w formie fizycznej, a także cyfrowej. Do wyboru gracze mają cztery postacie grywalne: Geralta, Jaskra, Yarpena Zigrina oraz Triss Merigold. Każdy bohater ma inne umiejętności, których użyje do rozwiązywania zagadek, a także zabijania potworów. Na przykład Geralt i Yarpen ze względu na swoją przeszłość, mogą używać rozwiązań siłowych, a Jaskier będzie mógł posługiwać się sztuką oszustwa i dyplomacji. The Witcher Battle Arena to gra MOBA, która ukazała się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS, Android i Windows Phone. Gra polegała na bitwach 3v3, w których celem obu drużyn było przejęcie i utrzymanie kontroli nad trzema punktami. By to uczynić, gracze wybierali postacie znane ze świata Wiedźmina i sterowali nimi na arenie. Pod koniec 2015 dostępne było 10 postaci, w tym m.in. Geralt, Letho, Triss czy Ciri. Niestety, serwery gry zostały wyłączone 31 grudnia tego samego roku, czyli rok po premierze.
Sapkowski
Andrzej Sapkowski
(autor książek i opowiadań o wiedźminie)

Losowy cytat

Wojny prowadzi się z dwóch powodów. Jednym jest władza, drugim pieniądze.
Geralt z Rivii

Ostatnia aktywność

Polecane

200?path-prefix=pl 20180126115411


Advertisement